Katalog » Wyprzedaż
WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 12
Katalog
Sortuj według:
Strona: [1] 2 / 2
Szkolne przygody Pimpusia Sadełko
Konopnicka Maria
Wydawnictwo: Kuba
W niewoli uczuć.  Jak wzbogacić własne życie emocjonalne
Cameron Bandler Leslie, Lebeau Michael
Seria: NLP - programowanie neurolingwistyczne Ta książka jest swoistą prowokacją, jako że skłania do refleksji nad prawdziwą naturą naszych uczuć. Autorzy poddali szczegółowej analizie życie emocjonalne człowieka.
Wydawnictwo: GWP, Gdańsk
Ku harmonii w miłości : jak pogłębić to, co w życiu najpiękniejsze
Cameron Bandler Leslie
Książka zawiera zestaw prostych i wiarygodnych technik terapeutycznych służących pomaganiu ludziom przeżywającym kłopoty małżeńskie, trapionym przez problemy natury seksualnej, ale przede wszystkim tym, którzy chcą pogłębić przeżywanie najpiękniejszej ..
Wydawnictwo: GWP, Gdańsk
Zioła i zdrowe żywienie w chorobach żołądka i wątroby
Szymański Andrzej
Niniejszy poradnik przeznaczony jest dla osób cierpiących na przewlekłe dolegliwości układu trawiennego, a kuracje w nim przedstawione oparte są na surowcach roślinnych pochodzenia krajowego.
Wydawnictwo: Mada, Warszawa
Anatomia narządów wewnętrznych i układu nerwowego człowieka przewodnik do ćwiczeń
Ignasiak Zofia
Przewodnik do ćwiczeń z anatomii tom 2 adresowany jest w zasadzie do studentów wyższych szkół w których programach jest przedmiot anatomia człowieka.
Wydawnictwo: Elsevier Polska
Antidotum na wielki ból
Richard Carlson
Ta książka ma nieść pokrzepienie i inspirować. Rozbudzać zdolności twórcze i zachęcić, aby robić to, co daje nadzieję i jest koniecznym dla odnalezienia wewnętrznego spokoju i potrzebnej siły, by móc dalej posuwać się naprzód we właściwym kierunku.
Wydawnictwo: Studia EMKA
Kundalini Esencja jogi
Darryl O'Keeffe
Kundalini jest naszym ukrytym duchowym potencjałem, przedstawianym w postaci węża, który leży zwinięty u podstawy kręgosłupa. Ta nieaktywna siła zostaje pobudzona do zycia dzięki praktyce Kundalini Jogi, w postaci metapsychicznej energii.
Wydawnictwo: ABA
Dojrzewanie Poradnik dla dziewcząt i chłopców
Meredith Susan
"Dojrzewanie" jest pierwszym polskim wydaniem opartym na poprawionym i uzupełnionym drugim wydaniu oryginalnym, które zdobyło nagrodę tygodnika " The Times" w dziedzinie książek edukacyjnych.
Żyjmy dłużej! Długowieczność a żywienie
Hasik Jan M., Tauber Roman Dawid
Niniejsza praca jest już siódmym z kolei opracowaniem właściwego dla zdrowia żywienia.
Jak skutecznie walczyć z bólem
Shone Neville
Jeśli jesteś jedną z tysięcy osób cierpiących z powodu bólu, czy to chronicznego, czy pojawiającego się okazjonalnie, choćby bez żadnego widocznego powodu - ta książka przeznaczona jest dla Ciebie.
Styl życia który leczy
Błaszczyszyn Maja
Zdrowe życie nie jest sztuką, której trzeba się uczyć - jest naturalnym instynktownym stylem życia, do którego każdy powinien powrócić.
Wydawnictwo: SIC!
77 sposobów walki z przeziębieniami i grypą
Inlander B. Charles, Moran K. Cynthia
Przeziębienie i grypa są najpowszechniej spotykanymi chorobami. Mimo to większość z nas wie stosunkowo mało o tym, jak można tym chorobom zapobiegać i jak złagodzić ich przebieg.
Wydawnictwo: SPAR
Prostata fakty i fikcje
Salcedo H.
Choroby prostaty stanowią niebagatelne zagrożenie dla zdrowia mężczyzn. Według danych statystycznych rak prostaty zajmuje drugie miejsce na liście przyczyn śmierci osobników płci męskiej ustępując jedynie rakowi płuc. Mało który zaś mężczyzna uniknie takich chorób jak gruczolak czy zapalenie prostaty. W świetle tych faktów bulwersuje niski poziom orientacji dotyczącej roli tego gruczołu i jego udziału w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.
Wydawnictwo: SPAR
Aktywnie przeciw osteoporozie
Langenscheidt Renata, Watkin Patricia
Osteoporoza - zanik kości - to choroba, która jest diagnozowana często dopiero przy złamaniach. Na ostoporozę chorują przede wszystkim kobiety po czterdziestce. Należałoby więc wcześniej zapoznać się z metodami zapobiegania, gdyż w stadium zaawansowanym zanik kości może przyspożyć wielu cierpień. W książce zamieszczono wiele rysunków i fotografii, wzbogacających informacje na temat zapobiegania i leczenia choroby.
Wydawnictwo: ALMA-PRESS
Hałas i wibracje w aspekcie zdrowia człowieka Zarys problematyki i metod badań
Żukowski Paweł
W pracy tej po przedstawieniu zagadnień degradacji podstawowych elementów środowiska naturalnego (atmosfery, hydrosfery, gleby i zasobów mineralnych) i wpływu jego stanu zanieczyszczenia na zdrowie człowieka przez hałas i wibracje eksponując ich źródła, oddziaływanie, zapobieganie i ochronę organizmu ludzkiego przed szkodliwymi i kumulującymi się w czasie wpływami tych negatywnych zjawisk. Wyniki pracy przedstawiono w formie opisowej, graficznej i tabelarycznej.
Wydawnictwo: FOSZE
Regionalne szlaki tematyczne Idea potencjał organizacja
Mikos von Rohrscheidt Armin
W monografii autor definiuje szlaki turystyczne i określa ich funkcje w kontekście sposobu penetracji turystycznej a także nowoczesnego produktu turystycznego. Przedmiotem badań są szlaki turystyczno-kulturowe, w pracy zinwentaryzowano i poddano analizie ich potencjał wraz z postulatami modyfikacji ich struktury.
Wydawnictwo: PROKSENIA
Dieta antymiażdżycowa
Jakimowicz-Klein Barbara
Miażdżyca, postrach XXI wieku, to nie tylko, jak się powszechnie sądzi, choroba naczyń wieńcowych otaczających serce, ale dosłownie wszystkich tętnic w naszym organizmie! Najczęściej i najszybciej atakuje naczynia mózgu, serca, nerek, kończyn dolnych. Na jej rozwój największy wpływ wywiera palenie papierosów, mała aktywność fizyczna, stres, nadwaga, a przede wszystkim niezdrowe odżywianie.
Wydawnictwo: ASTRUM
Niezwykłe igrzyska
Gifford Clive
To kompendium wiedzy o światowych sławach sportu, rekordach i przełomowych osiągnięciach oraz olimpijskiej rywalizacji i dyscyplinach.
Growth and physical fitness of polish youths
Dobosz Janusz, Przewęda Ryszard
In this book we are endeavouring to present a picture of positive health of Polish children and youth during the last two decades of the 20'" century documented by results of repeated population tests.
Wydawnictwo: AWF Warszawa
Fitness dla oczu przy komputerze
Uschi Ostermeier - Sitkowski
Jak pracując przy komputerze, uniknąć najczęstszych dolegliwości i zachować dobry wzrok. Ćwiczenia do wykonania: oddech energetyzujący, bieg w miejscu, kąpiel słoneczna i świetlna, masaż stref refleksologicznych dłoni, wodzenie oczami, sztafeta spojrzeń, joga oczu, masaż oczu. Dzięki tym prostym ćwiczeniom twoja praca przy komputerze stanie się przyjemniejsza, a ty sam - bardziej rozluźniony i sprawniejszy
Wydawnictwo: AMBER
Profilaktyka uzależnień a wartości Przewodnik dla rodziców i wychowawców
Zajączkowski Krzysztof
Substancje psychoaktywne stanowią ogromne zagrożenie dla młodego pokolenia. Jest to stwierdzenie oczywiste, z którym nikt już chyba nie próbuje dyskutować. Obecnie podejmuje się różnorodne działania profilaktyczne zapobiegające eskalacji problemu. Od kilku lat w polskich szkołach realizowane są programy profilaktyki uzależnień. Koncentrują się one na substancjach psychoaktywnych oraz na uczeniu dzieci i młodzieży różnych umiejętności psychologicznych, które w efekcie mają przyczynić się do kształtowania odpowiedzialnej i dojrzałej postawy młodzieży wobec papierosów, alkoholu, narkotyków.
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ
Wychowanie fizyczne i sport tom 50  zeszyt  4/2006
Wychowanie fizyczne i sport to czasopismo, w którym znajdziemy rozprawy i artykuły na temat sportu i wychowania fizycznego. Publikacje profesorów z różnych Akademii Wychowania Fizycznego w Polsce. W kwartalniku Wychowanie Fizyczne i Sport publikowane są oryginalne prace badawcze i krótkie doniesienia z wielu dziedzin związanych z aktywnością fizyczną i sportem, jak również krótkie artykuły dyskusyjne w formie „Listów do Redaktora". Publikowane są także informacje o odbytych lub mających się odbyć konferencjach naukowych, streszczenia prac doktorskich i habilitacyjnych, recenzje książek, biogramy itp. Artykuły przeglądowe niezamówione lub nieuzgodnione z Redaktorem, nie będą przyjmowane. Oryginalne prace badawcze i przeglądowe oraz krótkie doniesienia publikowane są w dwóch wersjach językowych — polskiej i angielskiej, bądź tylko w angielskiej. Pozostałe materiały publikowane są w jednej wersji językowej. Prace badawcze i krótkie doniesienia są anonimowo oceniane przez dwóch recenzentów.
Wydawnictwo: AWF Warszawa
Zachowania konsumentów na rynku turystycznym /
, Rudnicki Leszek
Książka zawiera przystępnie podane wiadomości o zachowaniu się konsumenta na rynku turystycznym – od teorii zachowań poprzez ich uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne oraz analizę potrzeb i procesu podejmowania decyzji. Publikacja przydatna dla studentów kształcących się w zakresie turystyki, zarządzania, marketingu oraz dla pracowników branży turystycznej.
Wydawnictwo: PROKSENIA
Procedury postępowania dla dyspozytorów
Bulicz Edward , Czukowska Liliana , Guła Przemysław, Koszowski Marcin, Maślanka Marek
Procedury stanowią pierwsza podjętą w Polsce próbę usystematyzowania i ujednolicenia zasad obowiązujących dyspozytorów jednostek ratownictwa medycznego. W Procedurach uwzględniono trzy podstawowe elementy techniki pracy dyspozytora: zbieranie wywiadu medycznego, ustalanie kodu / priorytetu / wezwania oraz udzielenie pomocy przez telefon.
Wydawnictwo: Idea Contact
Podstawy fizjologii człowieka
, Krauss Hanna, pod red, Sosnowski Przemysław
Podręcznik dla studentów zawiera informacje wystarczające dla zrozumienia podstawowych zjawisk fizjologicznych odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Prezentowane opracowanie ma pomóc Studentom w sposób wystarczający, a jednocześnie zachęcający do pogłębienia wiedzy z zakresu fizjologii, opanować zagadnienia teoretyczne i ułatwić przygotowanie do nauki przedmiotów klinicznych, zajęć praktycznych i pracy z pacjentem
Strona: [1] 2 / 2
SZUKAJ KSIĄŻKI

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
POLECAMY
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZŁOTE MYŚLI
ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
26225605
Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Aktualna Data: 2018-01-20 15:56
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.