Katalog » Nauki humanistyczne
WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 9
Katalog
Sortuj według:
Strona: [1] 2 3 / 3
Psychologia poznawcza
Sternberg Robert J.
Podręcznik prezentuje główne problemy dziedziny zajmującej się ludzkim poznaniem:: odbieraniem informacji, uczeniem się, zapamiętywaniem i myśleniem. Autor łączy tradycyjną wiedzę na temat poznawczego funkcjonowania człowieka z nowymi tendencjami oraz osi
Wydawnictwo: WSiP
W niewoli uczuć.  Jak wzbogacić własne życie emocjonalne
Cameron Bandler Leslie, Lebeau Michael
Seria: NLP - programowanie neurolingwistyczne Ta książka jest swoistą prowokacją, jako że skłania do refleksji nad prawdziwą naturą naszych uczuć. Autorzy poddali szczegółowej analizie życie emocjonalne człowieka.
Wydawnictwo: GWP, Gdańsk
Ku harmonii w miłości : jak pogłębić to, co w życiu najpiękniejsze
Cameron Bandler Leslie
Książka zawiera zestaw prostych i wiarygodnych technik terapeutycznych służących pomaganiu ludziom przeżywającym kłopoty małżeńskie, trapionym przez problemy natury seksualnej, ale przede wszystkim tym, którzy chcą pogłębić przeżywanie najpiękniejszej ..
Wydawnictwo: GWP, Gdańsk
Zeszyty Naukowe 1(67)2013
praca zbiorowa
Zeszyty Naukowe Szkoły Wyższej ALMAMER – poświęcone są zagadnieniom dotyczącym polityki, prawa, ekonomii i gospodarki, turystyki i rekreacji oraz sportu i zdrowia
Wydawnictwo: AlmaMer


NOWOŚĆ!

Pedagogika społeczna. T. 2
Ewa Marynowicz-Hetka, red.
Drugi tom podręcznika stanowi kontynuację i rozszerzenie treści proponowanych w tomie pierwszym prezentującym pedagogikę społeczną jako dyscyplinę akademicką i orientację działania. Zawiera teksty wybitnych przedstawicieli tej dyscypliny w Polsce i na świecie. Stanowi próbę odpowiedzi na pytania o inne punkty widzenia na pedagogikę społeczną, stan debaty na temat tej dyscypliny oraz powiązania przeszłości z teraźniejszością i próbę antycypowania przyszłości. Pozwala na kształtowanie twórczej podstawy pedagoga społecznego. Stanowi podstawową bazę teoretyczną dla studentów pedagogiki społecznej i kierunków pokrewnych.
Wydawnictwo: PWN, Warszawa
Pedagogika społeczna t.1
Ewa Marynowicz-Hetka
Aktualny podręcznik przedstawiający spójny pogląd na pedagogikę społeczną jako dyscyplinę akademicką oraz orientację działania. Stanowi "pomost" między przeszłością (korzeniami) tej dyscypliny, jej teraźniejszością i przyszłością.
Wydawnictwo: PWN, Warszawa
Gibraltar
Ryszard Żelichowski
Gibraltar to stroma wapienna skała i wąski pasek terenów ją otaczających. Odcięty granicą państwową, przebiegającą w poprzek przesmyku prowadzącego na Półwysep Iberyjski, początkowo był tylko fortecą podporządkowaną angielskiemu dowództwu wojskowemu. Z czasem rozrósł się a jego ludność uzyskała instytucje demokratyczne, a wraz z Wielką Brytanią stał się częścią Unii Europejskiej. Książka opowiada o tym, jak doszło do tego, że ten tak ważny strategicznie fragment Półwyspu Iberyjskiego znalazł się w rękach Anglików. Książka ta inauguruje nowa serię wydawniczą pn. "Europa w skali mikro", na która złożą się tomy poświęcone najmniejszym krajom i terytoriom specjalnym Europy. Seria zawierać będzie pogłębioną analizę zjawisk, które spowodowały powstanie małych państw i małych narodów, a przede wszystkim wzbogacą nasza wiedzę o miejscach niezbyt odległych.
Wydawnictwo: Trio


NOWOŚĆ!

Socjologia czasu wolnego Wiedza o czynnościach swobodnie wybieranych
Lech Milian
Książka, wg autora, jest w miarę usystematyzowanym poglądem autorskim na zakres, umownie nazwany podstawowym, wiedzy o czasie wolnym, powiązaniach z czasem pracy i wybranymi zjawiskami kulturowymi.
Portrety z historią
Czesław Czapliński
Niezwykle zdjęcia autorstwa Czesława Czaplińskiego i niezwykłe historie. Wśród bohaterów – Wisława Szymborska, Czesław Miłosz, Paloma Picasso, Ryszard Kapuściński, Janusz Głowacki i Lech Wałęsa.
Wydawnictwo: Zwierciadło


NOWOŚĆ!

Chodzi mi tylko o prawdę
Isakowicz-Zaleski Tadeusz , Tomasz P. Terlikowski
Duchowny do zadań specjalnych – ksiądz Tadeusz Isakowicz - Zaleski – ma odwagę mówić głośno o tym, o czym inni tylko szepcą. To nie jest grzeczny wywiad – dotyka trudnych tematów: niedokończonej lustracji w polskim Kościele, homoseksualizmu części duchownych zasadności celibatu , zaangażowania politycznego duszpasterzy ...
Wydawnictwo: Fronda


NOWOŚĆ!

Psychologia Kluczowe koncepcje tom 5 Człowiek i jego środowisko
Johnson Robert L, McCann Vivian, Zimbardo Philip G
Psychologia. Kluczowe koncepcje to nowoczesny przewodnik, który pozwala wszystkim zainteresowanym funkcjonowaniem ludzkiej psychiki zorientować się w głównych teoriach, pojęciach oraz metodach stosowanych w różnych gałęziach psychologii. Autorzy, pod wodzą słynnego Philipa Zimbardo, wyjaśniają zagadnienia psychologiczne w swobodnym, przyjaznym stylu. W pięciu tomach opisują eksperymenty, odwołują się do przykładów, prowadzą z Czytelnikiem prawdziwy dialog, a nawet rodzaj zabawy, odnosząc się do jego bezpośredniego doświadczenia. Struktura tekstu wraz z układem graficznym ułatwiają zapamiętywanie i wyszukiwanie informacji.
Wydawnictwo: PWN, Warszawa
Psychologia Kluczowe koncepcje tom 4 Psychologia osobowości
Johnson Robert L, McCann Vivian , Zimbardo Philip G
Psychologia osobowości to prezentacja kolejnych trzech ważnych obszarów psychologii: teorii osobowości, zaburzeń psychicznych i ich terapii.
Aksjologiczne treści portretów
Kossowska Anna
KSIĄŻKA TYLKO DLA BIBLIOTEK

W pracy stawiam pytanie, którego - o ile mi wiadomo - nikt przede mną nie stawiał: Czy portrety mogą przekazywać treści aksjologiczne, informować o tym, jakie wartości malarz szczególnie cenił, i wpływać na kształtowanie systemu wartości odbiorcy?
Koło etyczne
Lipiec Józef
Prof. J. Lipiec w rzeczowej argumentacji przeprowadza krytykę tradycyjnych stanowisk w etyce, odrzucając wszelką apodyktyczność i schematyzm i wykazując jednostronność ujęć etyki normatywnej lub opisowej. Propozycje samego Autora zmierzają w innych kierunkach, a nakreśla je koncepcja "koła etycznego" w którym nakładają się na siebie zobowiązania i odpowiedzialności różnie pojmowanych podmiotów moralnych i na różnej skali wartości. Jestem przekonany, że najnowsza książka prof. Józefa Lipca, ze względu na zasięg tematyczny i styl literacki będzie wydarzeniem w środowisku filozoficznym. - Paweł Dutkiewicz (z recenzji wydawniczej)
Wydawnictwo: FALL
Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy
Frances L. Ilg, Sidney M. Baker, Luise Bates Ames
Niniejsza książka, przeznaczona dla rodziców, psychologów, lekarzy, studentów oraz innych osób obcujących z dziećmi, śledzi zmiany w zachowaniu dziecka od urodzenia do 10. roku życia, przedstawiając trudności naturalnie pojawiające się w rozwoju oraz takie, które wymagają interwencji z zewnątrz.
Wydawnictwo: GWP, Gdańsk
Problem samobójstwa w koncepcjach wybranych filozofów polskich
Sahaj Tomasz
Spis treści :
  • Wstęp
  • Rozdział I - Watki tanatologiczne i suicydologiczne w twórczości Henryka Elzenberga
  • Rozdział II - Problem samobójstwa w swieckich i racjonalistycznych koncepcjach Tadeusza Kotarbińskiego
  • Rozdział III - Suicydologia chrześijańska w ujęciu Tadeusza Ślipko
  • Rozdział IV - Samobójstwo w dra
Wydawnictwo: AWF Poznań
Psychologia dziecka
Schaffer Rudolpf H.
Podręcznik prezentuje kluczowe zjawiska rozwojowe charakterystyczne dla okresu dzieciństwa. Autor, jeden z najbardziej uznanych psychologów rozwojowych na świecie, przedstawia, co dzieje się w okresie dzieciństwa i jakie to ma znaczenie dla funkcjonowania w dalszym życiu. Dzięki bogatemu materiałowi empirycznemu, podręcznik pozwala na zrozumienie s
Życie to podróż  Wprowadzenie do filozofii turystyki
Przecławski Krzysztof
„Życie ludzkie jest wędrowaniem. Każdy z nas idzie jakąś drogą. Kieruje się jakimiś znakami, światłami. Czasem błądzi, zbacza z drogi, znowu ją odnajduje, powraca. Czasem jest bardzo zmęczony, szuka schronienia, odpoczywa, nabiera sił, znów idzie. Dźwiga nieraz na tej drodze ciężary, trudzi się, męczy. Równocześnie uczy się wielu rzeczy, pozn
Diagnoza psychopedagogiczna podstawowe problemy i rozwiązania
Jarosz Ewa
Chcąc wskazać główne zalety tego podręcznika, podkreśliłbym - po pierwsze - uniwersalność jego treści z obszaru diagnostyki psychopedagogicznej. Po wtóre - to, że w trafny sposób dopasowuje warsztat i narzędzia poznania do realiów kulturowych i społecznych badanej rzeczywistości. A jest to istotne, jako że procesy wychowawcze są silnie uwikłane w n
Socjologia
Giddens Anthony
Światowy bestseller przetłumaczony na ponad 20 języków uznawany za jedną z najlepszych książek o socjologii na świecie! Podręcznik dla studentów socjologii oraz studentów wszystkich kierunków, na których są prowadzone zajęcia z zakresu socjologii, zarówno wprowadzające, jak i bardziej zaawansowane. Ma charakter całościowego, zintegrowanego przeglądu
Wydawnictwo: PWN, Warszawa
Turystyka w badaniach naukowych  Prace ekonomiczne 2006
red. , Nowakowska Anna, Przydział Marta
W dniach 15 - 17 września w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i w Wyższej Szkole Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie odbyła się konferencja naukowa w zakresie turystyki. Jej celem było określenie uwarunkowań oraz kierunków rozwoju badań naukowych w zakresie turystyki.
Do udziału w konferencji zgłoszono ponad 170 referatów. Prelegen
Wydawnictwo: WSIIZ
Turystyka w badaniach naukowych Prace przyrodnicze i humanistyczne
red. , Krupa Jan, Biliński Jacek

Turystyka podlega ciągłej ewolucji, pojawiają się coraz to nowe jej formy, rodzaje oraz funkcje, jakie ma do spełnienia. Głównym motorem tych zmian są stale rosnące potrzeby i oczekiwania turystów. Ze względu na swoją złożoność i zasięg nie sposób nie zauważyć, że oddziałuje ona na środowisko, tak przyrodnicze, jak i społeczno-

Wydawnictwo: WSIIZ
Jak pisać prace z psychologii. Poradnik dla studentów i badaczy
Stocki Krzysztof, Nęcka Edward

​ ​​​​ \"(...) Poradnik ten adresujemy przede wszystkim do studentów psychologii. Nie można jednak wykluczyć, że uznają go za pożyteczny studenci innych kierunków (np. pedagogiki, socjologii), a także dojrzali badacze pracujący nad formą i stylem swoich tekstów naukowych. Szczególnie polecamy ten poradnik coraz lic
Wydawnictwo: UNIVERSITAS
Nadpobudliwość psychoruchowa u dzieci
Kołakowski Artur, Skotnicka Magdalena, Wolańczyk Tomasz
Autorzy książki podjęli się trudnego zadania omówienia przyczyn i obrazu klinicznego zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Zaproponowali także różne formy pomocy dzieciom nadpobudliwym psychoruchowo ich rodzicom, nauczycielom i lekarzom. Książka jest praktycznym przewodnikiem i poradnik
Wydawnictwo: BiFolium
Zachowania dewiacyjne młodzieży
Urban Bronisław
Poważna monografia dotycząca zachowań dewiacyjnych młodzieży. Można tu znaleźć informacje na temat współczesnych teorii dotyczących przestępczości nieletnich, problematyki dorastania, charakterystykę współczesnej przestępczości młodzieży oraz poszukiwania sposobów ograniczania skali tego zjawiska, głównie poprzez skuteczną profilaktykę. Interesując
Strona: [1] 2 3 / 3
SZUKAJ KSIĄŻKI

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
POLECAMY
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZŁOTE MYŚLI
ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
26225632
Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Aktualna Data: 2018-01-20 16:01
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.