WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 7
Wyszukiwarka (odnaleziono: 36) nowe wyszukiwanie
Sortuj według:
Strona: [1] 2 / 2
Body Logistic System Innowacje żywieniowe i treningowe. Poradnik trenera
Katarzyna Matella
BODY LOGISTIC SYSTEM przedstawia kompleksowe podejście do tematu kształtowania sylwetki i zdrowego odżywiania. W książce znajdziecie: setki nowatorskich pomysłów na dietetyczne posiłki dla każdego, na każdą porę dnia, dzięki którym słowo „dieta” ...
Wydawnictwo: Literat
Los tak chciał. Niepublikowany wywiad z trenerem Kazimierzem Górskim
Książka zawiera niepublikowany wywiad z Kazimierzem Górskim. Legendarny trener wspomina nie tylko fakty z życia prywatnego i zawodowego, ale przede wszystkim mówi o nieprzemijających wartościach, zarówno dotyczących świata sportu, jak i życia rodzinnego.
85 Lat Śląskiej szermierki. Trenerzy i ich medaliści
Marzec Alicja
85 lat śląskiej szermierki Przedstawiciele śląskich klubów od początku szermierczej rywalizacji zaliczali się do krajowej czołówki. Reprezentowali barwy narodowe w najważniejszych światowych imprezach.
Wydawnictwo: Śląsk


NOWOŚĆ!

Gry na utrzymanie piłki Kieszonkowy Asystent Trenera
Paluszek Krzysztof, Stępiński Miłosz
KAT - Kieszonkowy Asystent Trenera - praktyczny podręcznik do nauczania piłki nożnej, który każdy trener może zabrać do kieszeni na trening
Wydawnictwo: Beta-Druk


NOWOŚĆ!

Fizjologia sportu dla trenerów
Brian J. Sharkey , Steven Gaskill
Publikacja ta to nowoczesny podręcznik obejmujący szeroki wachlarz zagadnień z zakresu fizjologii sportu. Jego kolejne rozdziały stanowią ewidentny dowód na to , jak żywą ciągle jest nauka zajmująca się fizjologią człowieka, która nieustannie rozwija się,
Wydawnictwo: COS,


NOWOŚĆ!

Trener wczoraj, dziś , jutro
Sadowski Jerzy, Sozański Henryk
Składa się z materiałów naukowych opracowanych przez znanych pracowników naukowych uczelni sportowych w Polsce i zaproszonych trenerów sportowych do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami i badaniami na temat zarysowany w tytule Monografii.


NOWOŚĆ!

14 minut  Historia legendarnego biegacza i trenera
Alberto Salazar, John Brant
Alberto Salazar to biegowy szarlatan. Jak bowiem inaczej określić faceta, który jako żółtodziób rzuca sobie wyzwanie bycia najlepszym maratończykiem na świecie?
Wydawnictwo: Galaktyka


NOWOŚĆ!

Psychologia w zawodzie trenera piłki nożnej. José Mourinho kontra Josep Guardiola
Katarzyna Joanna Kozłowska
Niniejsza książka jest wynikiem połączenia dwóch największych pasji Autorki – psychologii i piłki nożnej. Chęć ukazania istoty teoretycznej wiedzy z dziedziny psychologii stosowanej oraz wdrożenia jej w praktyczną działalność trenera piłkarskiego były głównym celem jej powstania. Posłużyły do tego trenerskie kariery dwóch najbardziej utytułowanych szkoleniowców ostatnich lat – Jose Mourinho i Josepa Guardioli. Według Autorki to właśnie stosowanie przez nich w procesie szkoleniowym psychologicznej wiedzy i narzędzi, jakimi dysponuje nauka, czyni ich primus interpares. Przeprowadzona w książce analiza i wnioski z niej płynące pozwalają na stworzenie konkretnej, szerokiej wizji procesu budowania i szkolenia piłkarskiej drużyny.
Wydawnictwo: Adam Marszałek


NOWOŚĆ!

Niezbędnik trenera Część 2 Piłka nożna dla najmłodszych DVD
Konspekty zajęć piłkarskich, Scenariusze ćwiczeń, gier i zabaw piłkraskich, Wskazówki metodyczne dla trenerów "Niezbędnik trenera – piłka nożna dla najmłodszych" to płyta DVD zawierających materiały szkoleniowe, przeznaczone dla trenerów prowadzących zajęcia piłkarskie z dziećmi w wieku 7, 8 i 9 lat.


NOWOŚĆ!

Niezbędnik trenera Piłka nożna dla najmłodszych 2 x DVD
"Niezbędnik trenera – piłka nożna dla najmłodszych" to zestaw dwóch płyt DVD zawierających materiały szkoleniowe, przeznaczone dla trenerów prowadzących zajęcia piłkarskie z dziećmi w wieku 5, 6 i 7 lat.


NOWOŚĆ!

Notatnik Trenera  piłki nożnej
Paluszek Krzysztof, Rafał Malicki
Notatnik trenera piłki nożnej składa się z Arkuszy obserwacji meczu piłkarskiego, konspektów jednostki treningowej. Wewnątrz notatnika zamieszczona jest kartonowa przekładka ułatwiająca pisanie.
Wydawnictwo: DSTiIPN
Zostań swoim osobistym trenerem
Hubert Roszkiewicz
Jeśli kiedykolwiek zmagałeś się z nadwagą lub nadal z nią walczysz, koniecznie sięgnij po tę książkę. Dzięki niej masz szansę zmienić swoje życie, poczuć się zdrowy, sprawny i piękny. O tym, że to naprawdę możliwe przekonują autorzy Robert i Hubert Roszkiewicz. Bracia bliźniacy. Sportowcy, członkowie reprezentacji narodowej w zapasach w stylu wolnym, mistrzowie Polski i Europy, olimpijczycy.


NOWOŚĆ!

Kulturystyka Osobisty trener
Elmar Trunz-Carlisi
W treningu siłowym tylko krok dzieli sukces od porażki, optymalne obciążenia od przeciążeń. Jak ćwiczyć, by mieć idealną sylwetkę? Co zrobić, by uniknąć kontuzji? Jak poprawić swoją kondycję? Ten profesjonalny poradnik poświęcony treningowi siłowemu adresowany jest nie tylko do wyczynowców, ale do wszystkich tych, którzy chcą poświęcić czas i energię na to, by konsekwentnie dbać o figurę, postawę, zdrowie i sprawność. Wyjaśniono w nim praktyczne podstawy treningu i zaproponowano konkretne plany treningowe. W obszernej części praktycznej szczegółowo opisano wszystkie ważne i popularne ćwiczenia (podstawowe oraz ich warianty), które można wykonywać na siłowniach i w domu. Ćwiczenia i plany treningowe zostały pomyślane tak, by mogły je wykonywać osoby zarówno zaawansowane, jak i początkujące. Na szczegółowych ilustracjach pokazano sposób funkcjonowania głównych mięśni zaangażowanych w ćwiczenia i mięśni pomocniczych.
Wydawnictwo: RM
Dziennik trenera i instruktora gier zespołowych
310 stron w twardej lakierowanej okładce wraz z dodatkową zakładką imion i nazwisk zawodników!
Wydawnictwo: MarkuSport
Materiały szkoleniowe Dolnośląskiego Stowarzyszenia Trenerów i Instruktorów Piłki Nożnej DVD
Na płycie znajduje się zestaw ćwiczeń Miłosza Stępińskiego, który zwraca uwagę na ważność stabilizacji obręczy biodrowej szczególnie u młodych zawodników. Pokazuje on na młodych zawodnikach sposób wykonywania ćwiczeń stabilizujących oraz dokładnie opisuje sens każdego z nich.
Wydawnictwo: DSTiIPN
Doskonalenie kompetencji zawodowych trenerów sportu wyczynowego w Polsce
Perkowski Krzysztof
z serii Studia i Monografie nr 133
Wydawnictwo: AWF Warszawa
Kompendium instruktora i trenera piłki nożnej
Paluszek Krzysztof
Kompendium wiedzy to krótki zarys informacji z zakresu piłki nożnej, który dotyczy tematyki z zakresu tej dyscypliny sportu zarówno dla instruktorów, jak i trenerów. Mam nadzieje, że opisywane zagadnienia będą wykorzystywane przez osoby doszkalające się i aktualnie pracujące w piłce nożnej na różnych poziomach sportowych. Wiedza zawarta w tym podręczniku płynie w głównej mierze ze zbioru informacji z różnych pozycji literatury polskiej i zagranicznej.
Wydawnictwo: MWW
Jak być skutecznym trenerem
Martens Rainer
„Jak być skutecznym trenerem” (w oryginale „Successful Coaching”) w Stanach Zjednoczonych jest lekturą obowiązkową dla osób starających się o trenerskie uprawnienia. Wydana z inicjatywy Amerykańskiego Programu Edukacji Sportowej i napisana przez jego twórcę Rainera Martensa, trafia wreszcie do Polski.
Wydawnictwo: COS, Warszawa
Trener Klubu Sportowego Program wspomagający pracę trenerów gier zespołowych
Kuśmierz
TRENER Klubu Sportowego == SUPER NOWOŚĆ == JUŻ W SPRZEDAŻY PIERWSZE NA RYNKU OPROGRAMOWANIE DLA TRENERÓW
Wydawnictwo: MarkuSport
Dziennik treningowy trenera i instruktora piłki nożnej
b.d.
Ilość obowiązków prowadzącego zajęcia sportowe pochłania wiele czasu i energii. Dlatego wydawnictwo MarkuSport wydało Dziennik z myślą o zapracowanych szkoleniowcach, którzy w prosty i przejrzysty sposób będą archiwizować swoją myśl trenerską w tym Dzienniku.

Wydawca zachęca do prowadzenia dokumentacji treningowej mimo, że pochłania to dod
Wydawnictwo: MarkuSport
Piłka Siatkowa obrona w polu w ujęciu taktycznym, Podręcznik dla instruktorów i trenerów (z płytą Cd)
Carlos Claudia, Kasza Wojciech
Książkę tę autorzy adresują przede wszystkim do trenerów i instruktorów / szczególnie grup młodzieżowych / pracujących w sporcie. Może tez stanowić podręcznik z taktyki dla studentów akademii wychowania fizycznego i wydziałów wf w innych uczelniach realizujących program podstawowy siatkówki , jak też w ramach specjalizacji instruktorskich i treners
Wydawnictwo: COS, Warszawa
Lekkoatletyka Podręcznik dla studentów nauczycieli i trenerów. Część II - Skoki, rzuty i wieloboje
Borek Zbigniew, Gabryś Tomasz, red.
Celem przygotowanej serii wydawniczej jest rozszerzenie wiedzy studentów oraz nauczycieli i trenerów o kluczowych zagadnieniach związanych z treningiem młodych adeptów lekkiej atletyki prowadzonym w oparciu o najnowsze rozwiązania metodyczne. Tom I został poświęcony wszystkim konkurencjom biegowym i chodowi sportowemu, a tom II skokom, rzutom i wielobojom lekkoatletycznym. Tom III, zamykający nasz akademicki przewodnik po lekkiej atletyce, zawiera zagadnienia związane z rozwojem biologicznym człowieka i oddziaływaniem na tę sferę obciążeń treningowych, kształtowaniem zdolności motorycznych, podstawowymi zagadnieniami teorii treningu sportowego, kontrolą procesu szkolenia sportowego, naborem i selekcją, racjonalnym odżywianiem, a także profilaktyką stanów przeciążeniowych i zapobieganiu kontuzjom.
Wydawnictwo: AWF Katowice
Lekkoatletyka   Podręcznik dla studentów, nauczycieli i trenerów – Część I – Biegi i chód sportowy
Borek Zbigniew, Gabryś Tomasz
Celem przygotowanej serii wydawniczej jest rozszerzenie wiedzy studentów oraz nauczycieli i trenerów o kluczowych zagadnieniach związanych z treningiem młodych adeptów lekkiej atletyki prowadzonym w oparciu o najnowsze rozwiązania metodyczne.

Tom I został poświęcony wszystkim konkurencjom biegowym i chodowi sportowemu, a tom II skokom, rzutom i wielobojom lekkoatletycznym.
Wydawnictwo: AWF Katowice
Twój osobisty trener
Goodsell Ann
Ann Goosell, z którą ćwiczyła złota medalistka z Barcelony Sally Gunnell, ułożyła wspaniały poradnik dla każdego, kto chciałby poprawić ogólną kondycję i wzmocnić siły, poruszać się z łatwością, po prostu być sprawnym. Książka zawiera pełny opis oceniania własnej sprawności, postępów i doboru właściwych ćwiczeń, karty ćwiczeń dla kobiet i mężczyzn
Wydawnictwo: Muza SA
Trening zdrowotny osób dorosłych. Poradnik lekarza i trenera
Kuński Henryk
Książka pomocna w działalności prewencyjnej i rehabilitacyjnej niemal we wszystkich chorobach wewnętrznych, łącznie z geriatrią, w zwalczaniu osteoporozy, a także w radzeniu sobie ze stresem psychicznym. "Kultura fizyczna była istotną częścią wychowania ogólnego i zdrowotnego już w starożytności, przynajmniej tej, z którą wiążemy naszą cywilizację, o czym świadczy zasada "Mens sana in corpore sano". Zwykle w świątyniach Apollina, a także Asklepiosa, działali uczniowie Hipokratesa, a tuż obok był gimnazjon wraz z amfiteatrem, gdzie na zmianę ze sztukami teatralnymi miały miejsce mistrzostwa sportowe. Z tego ideowego i miejscowego sąsiedztwa promowanie aktywności fizycznej zostało zawłaszczone przez medycynę, która jest przecież sztuką zachowania i pomnażania zdrowia, a tu przy użyciu metody jakże uniwersalnej pod względem dostępności, jak i zastosowania."
Wydawnictwo: MEDSPORT
Strona: [1] 2 / 2
SZUKAJ KSIĄŻKI W SERWISIE


Zaawansowane wyszukiwanie

SZUKAJ KSIĄŻKI W KSIĘGARNIACH

POLECAMY
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZŁOTE MYŚLI
ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
26225616
Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Aktualna Data: 2018-01-20 15:59
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.