WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 11
Wyszukiwarka (odnaleziono: 32) nowe wyszukiwanie
Sortuj według:
Strona: [1] 2 / 2
100 przepisów i więcej na potrawy wielkanocne
Proponowane przepisy są łatwe, sprawdzone i dlatego przygotowywane według nich potrawy zawsze się udają, a przyrządzenie ich nie wymaga dużo czasu. Książka adresowana głównie do zapracowanych i zabieganych kobiet, ale także dla mężczyzn którzy znajdą ...
Wydawnictwo: REA
365 gier i zabaw na każdy dzień roku
Nawet dzieciom i opiekunom obdarzonym ogromną fantazją często brakuje odpowiedzi na pytanie: „W co się bawić?". 365 gier i zabaw dla dzieci oraz wiele innych pomysłów i wskazówek nie daje nudzie żadnych szans.
Wydawnictwo: REA


NOWOŚĆ!

Obsługa ruchu turystycznego podręcznik część 4
Michniewicz Iwona, Peć Maria
Podręcznik przeznaczony do kształcenia w zawodach do nauczania zawodu technik obsługi turystycznej na poziomie technikum i szkoły policealnej.
Wydawnictwo: REA


NOWOŚĆ!

Obsługa ruchu turystycznego podręcznik część 3
Michniewicz Iwona, Peć Maria
Podręcznik przeznaczony dla uczniów i słuchaczy kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej oraz studentów kierunków hotelarsko-turystycznych.
Wydawnictwo: REA


NOWOŚĆ!

Piłka nożna. Dzieciaki pytają 3-6 lat
Jean-Michael Billioud
Oto odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, jakie zadają dzieci. Do czego służą korki? Jaka jest rola sędziego? Co oznacza czerwona kartka? Książka zawiera piękne ilustracje, dodatkowe informacje i ciekawostki, ćwiczenia na spostrzegawczość, intrygujące pytania, które zainteresują nie tylko najmłodszych!
Wydawnictwo: REA
Podstawy turystyki Podręcznik przeznaczony do zawodu technik obsługi turystycznej na poziomie technikum i szkoły policealnej
Steblik-Wlaźlak Barbara, Cymańska-Garbowska Barbara
Podręcznik przeznaczony dla uczniów i słuchaczy kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej. Z podręcznika mogą również korzystać uczniowie szkół hotelarskich, studenci oraz osoby zainteresowane zagadnieniami krajowego i międzynarodowego ruchu turystycznego. Zaletą podręcznika jest jego logiczna budowa, przejrzystość i atrakcyjna szata graficzna.
Wydawnictwo: REA
Zbiór zadań i testów przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik hotelarstwa
Lewandowska A.
Zbiór zadań i testów przygotowujących do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie - technik hotelarstwa.
Wydawnictwo: REA
Obsługa ruchu turystycznego cz II Podręcznik
Michniewicz Iwona, Peć Maria
Podręcznik przeznaczony do zawodu technik obsługi turystycznej na poziomie technikum i szkoły policealnej.
Wydawnictwo: REA
Obsługa ruchu turystycznego cz I Podręcznik
Michniewicz Iwona, Peć Maria
Podręcznik przeznaczony do zawodu technik obsługi turystycznej na poziomie technikum i szkoły policealnej.
Wydawnictwo: REA
Moja pierwsza książka o sztuce przetrwania
Kallman Stefan, Kamińska Olga
Co to jest sztuka przetrwania? To umiejętność radzenia sobie w trudnych, nietypowych sytuacjach. Kiedy spędzasz czas poza domem wędrując po lesie lub górskimi szlakami, możesz w razie potrzeby zdobyć i zrobić samemu wszystko, co potrzebne jest do przeżycia. Możesz np. zbudować szałas i schronić się w nim przed deszczem, z kawałka kory wykonać kubek do czerpania wody lub samemu zrobić kompas, który pomoże ci znaleźć drogę. Wiedza o tym, jak zdobyć w przyrodzie jedzenie i środki lecznicze jest bardzo przydatna i fascynująca.
Wydawnictwo: REA
1001 pomysłów na nudę
Almuth Bartl
Ta książka jest prawdziwą skarbnicą rozrywki! Zawiera 1001 pomysłów na zabawy, które skutecznie przepędzą nudę. Znajdziesz tu zabawę na każdą okazję. Deszczowe dni lub długie podróże samochodem nie muszą być nudne! Bawić się można zawsze i wszędzie, zarówno na dworze, jak i w domu. Znajdź odpowiednią zabawę dla siebie i swoich przyjaciół.
Wydawnictwo: REA
Spokojne dzieciaki Podstawowe i alternatywne terapie rozwijające pozytywne zachowanie u dzieci
Shirley Lane-Smith
„Spokojne dzieciaki” to mądra i inspirująca lektura dla rodziców. Stanowi rodzaj poradnika, który pomoże zidentyfikować pewne problemy, z którymi muszą się zmierzyć Twoje dzieci. Dostarczy wskazówek, jak pomagać małym dzieciom i nastolatkom w rozwijaniu poczucia własnej wartości oraz metod, dzięki którym rozwiną one zdolności organizacyjne i umiejętność podejmowania właściwych decyzji. Książka zawiera również praktyczne porady jak np. pomóc dziecku uporać się ze stresem, który wywołują testy, sprawdziany i egzaminy.
Wydawnictwo: REA
Organizacja pracy w hotelarstwie 2 Podręcznik do nauki zawodu Technik Hotelarstwa
Orłowska Joanna, Tkaczyk Małgorzata
Podręcznik przeznaczony dla uczniów i słuchaczy kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa.
Wydawnictwo: REA
Organizacja pracy w hotelarstwie część 1 podręcznik do nauki zawodu Technik hotelarstwa
Orłowska Joanna, Orłowski Tomasz, Tkaczyk Małgorzata
Podręcznik przeznaczony dla uczniów i słuchaczy kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa.
Wydawnictwo: REA
Obsługa gości konsumentów 2 podręcznik do nauki zawodu kelner oraz zawodu technik organizacji usług gastronomicznych
Kara Amber i Albee, Ławniczak Danuta
Część druga zawiera wiedzę z zakresu: - organizacji obsługi gości w pokojach hotelowych - technik podawania potraw kuchni różnych narodów - serwisu specjalnego oraz przygotowania nakryć specjalnych - planowania i organizacji przyjęć okolicznościowych - systemów rozliczeń kelnerskich - elementów protokołu dyplomatycznego - rozwiązywania sytuacji problemowych w pracy - organizacji baru i pracy barmana
Wydawnictwo: REA
Obsługa gości ( konsumentów ) Podręcznik do nauki zawodu kelner oraz technik organizacji usług gastronomicznych
Szajna Renata, Ziaja Alina, Ławniczak Danuta
Materiał zawarty w podręczniku stanowi pełne kompendium współczesnej wiedzy zawodowej ze szczególnym uwzględnieniem dokonujących się zmian i kierunków w obsłudze gości. Podręcznik został opracowany zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodzie kelner i technik organizacji usług gastronomicznych.
Wydawnictwo: REA
Obsługa konsumenta w hotelarstwie część 2
Duda Joanna, Krzywda Sebastian
W części drugiej znajdują się opisy techniki pracy, metod serwowania potraw i napojów oraz organizacji różnych przyjęć. Zaprezentowano też szczegółowe usługi związane z gastronomią w obiektach hotelarskich.
Wydawnictwo: REA
365 Gier i zabaw na każdy dzień roku
, Dahlke Tom
Nawet rodzicom i opiekunom obdarzonym ogromną fantazją często brakuje odpowiedzi na pytanie: w co się możemy bawić? 365 gier i zabaw dla dzieci oraz wiele innych pomysłów i wskazówek nie daje nudzie żadnych szans.
Wydawnictwo: REA
Moja pierwsza książka o golfie
Saarinen Juha, Jager Jan
To wymagająca i ekscytująca gra, pasja miljonów ludzi na świecie. A może ty Czytelniku, masz zamiar zostać gwiazdą golfa?
Chciałbym, aby ta książka była krokiem na tej drodze.
Powodzenia.
Wydawnictwo: REA
Włosy i ich pielęgnacja
praca zbiorowa
 • Budowa i właściwości włosów
 • Pielęgnacja włosów i skóry głowy
 • Wydawnictwo: REA
  Usługi turystyczne część 1
  Steblik – Wlaźlak Barbara, Cymańska – Grabowska Barbara
  Podręcznik do nauki zawodu technik hotelarstwa

 • Podstawowe informacje o turystyce
 • Charakterystyka rodzajów turystyki
 • Krajowy produkt turystyczny
 • Charakterystyka usług turystycznych
 • Organizacja i obsługa imprez turystycznych
 • Wydawnictwo: REA
  Szkoła barmanów Shake It!
  Arera Otto
  SZKOŁA BARMANÓW. SHAKE IT! jest czymś więcej niż zwykłą książką o barach. Jest to podręcznik wprowadzający do zawodu barmana i przybliżający czytelnikowi krok po kroku zasady pracy za barem oraz sposoby przygotowywania napojów. Pierwsze trzy rozdziały tej książki poświęcono organizacji pracy za barem. Zawarto w nich m.in. opis najważniejszych sprzę
  Wydawnictwo: REA
  Stylizacja Elementy projektowania fryzur Podręcznik
  Luhr Gerhard
  Niniejsza książka przeznaczona jest przede wszystkim dla szkół zawodowych oraz do kształcenia podczas praktyk w zakładach fryzjerskich, ale może również pomóc w samodzielnej pracy.Wiele przyjemności w czasie nauki i twórczej pracy!
  Wydawnictwo: REA
  Podstawy rachunkowości i finansów w hotelarstwie
  Hajdamowicz Alina, Książek Krystyna
  Jest to podręcznik opracowany zgodnie z podstawą programową oraz programem nauczania dla zawodu technik hotelarstwa. Celem niniejszego opracowania jest umożliwienie uczniom i słuchaczom zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami rachunkowości hotelowej.

  Treści merytoryczne zawarte w podręczniku przygotowane zostały w oparciu o aktualne źró
  Wydawnictwo: REA
  Obsługa konsumenta w hotelarstwie część 1
  Duda Joanna, Krzywda Sebastian
  Treści kształcenia zostały podzielone na dwie części i ujęte zostały w następujących działach związanych z: rodzajami usług świadczonych przez gastronomię hotelową, wpływem kultury osobistej i etyki na jakość świadczonych usług, techniką oraz zasadami serwowania i podawania różnych potraw i napojów, technikami obsługi przyjęć okolicznościowych.
  Wydawnictwo: REA
  Strona: [1] 2 / 2
  SZUKAJ KSIĄŻKI W SERWISIE


  Zaawansowane wyszukiwanie

  SZUKAJ KSIĄŻKI W KSIĘGARNIACH

  POLECAMY
  NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
  ZŁOTE MYŚLI
  ZAPRASZAMY NA BLOG

  Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

  E-BOOKS

  By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


  AKADEMIA TRENERSKA

  Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
  Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
  Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

  Zobacz więcej
  Akademia Trenerska

  Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

  Zobacz i pobierz materiały i artykuły
  z Czytelni

  AWF BIAŁA PODLASKA

  Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

  NIKE 2014 - Finaliści

  Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
  Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

  NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

  Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

  1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
  2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
  3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
  4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
  5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
  6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
  7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

  Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
  ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
  26225594
  Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

  Aktualna Data: 2018-01-20 15:55
  Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
  © Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.