WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 9
Wyszukiwarka (odnaleziono: 11) nowe wyszukiwanie
Sortuj według:
Strona: [1] / 1
Wybrane zagadnienia psychologii treningu i zawodów sportowych
Starosta Włodzimierz
W niniejszej monografii po raz pierwszy w Polsce a może w Europie przedstawiono w sposób całościowy zaadaptowaną dla potrzeb sportu wyjątkowo skuteczną teorię nastawienia wybitnego gruzińskiego psychologa i psychiatry , prof. D. Uznadze.


NOWOŚĆ!

Interdyscyplinarne uwarunkowania treningu sportowego dzieci i młodzieży
Starosta Włodzimierz
Treść monografii skierowano do osób aktywnie uczestniczących we wszechstronnym rozwoju dzieci i młodzieży, a więc rodziców najbardziej zainteresowanych własnym dzieckiem, jak też nauczycieli wychowania fizycznego, instruktorów, trenerów, działaczy, a ...


NOWOŚĆ!

Kariera naukowa czy pasja życia ?
Starosta Włodzimierz
"Wybierz sobie pracę którą lubisz, a przez całe życie nie będziesz musiał pracować" ( Konfucjusz )
Naukowiec ale także działacz międzynarodowych organizacji sportowych oraz trener a także wcześniej zawodnik uprawiający aż 20 dyscyplin sportowych a w 12 był sklasyfikowanym zawodnikiem.
Znaczenie rytmu w nauczaniu i doskonaleniu techniki ruchu
Starosta Włodzimierz, Stronczyński Włodzimierz
Całe otoczenie człowieka, jak też funkcjonowanie jego organizmu podporządkowane jest rytmowi. W naturze bardzo ważny jest rytm. Stanowi on podstawę życia. W kategoriach ludzkich rytm utożsamia się z porządkiem codziennych czynności. Już A. Mickiewicz zauważył, że "przeżyć dobrze jeden dzień jest trudniej, niż napisać księgę". Rytm ma rozmaity wymiar czasowy. Może dotyczyć on niezwykle krótkich wycinków czasowych np. częstość skurczów serca lub napięć i rozluźnień mięśni oraz dłuższych, m. in. rytmu dobowego, miesięcznego czy rocznego.
Model wszechstronnej edukacji motorycznej polskiego dziecka w rodzinie
Starosta Włodzimierz
Cywilizacja wydaje się że to także większa świadomość i odpowiedzialność za samego siebie. Niestety , badania prowadzone w zakresie podstawowej czynności człowieka jakim jest ruch wskazują że tu niestety nie mamy najlepszych wyników a wręcz coraz mniej sie ruszamy prowadząc tryb życia w którym "unikamy" nadmiaru ruchu , prowadząc coraz bardziej życie na "siedząco" zarówno w pracy jak i w domu. Samochód, telewizja, internet ułatwiają nam wszystkim życie ale niestety nie dają ruchu a " ruch to życie - życie jest ruchem ". Jeśli tego przesłania nie będziemy chcieli dopuścić do naszej cywilizowanej świadomości to niestety przegramy. Dlatego warto zapoznać sie wszystkim z tą książeczką prof Włodzimierza Starosty. Adresowana jest nie tylko do specjalistów ale przede wszystkim do rodziny , do rodziców i dzieci a także do wychowawców, nauczycieli każdego przedmiotu , lekarzy, do wszystkich którym zależy na zdrowym i sprawnym społeczeństwie.
Uwarunkowania i zmienność poziomu koordynacji ruchowej u zawodniczek gimnastyki artystycznej
Podciechowska Karolina , Starosta Włodzimierz
To kolejna pozycja książkowa Międzynarodowego Stowarzyszenia Motorki Sportowej , w całości dedykowana gimnastyce artystycznej, zachęcająca do podjęcia aktywności ruchowej w ramach tej pięknej dyscypliny, stworzonej specjalnie dla dziewcząt i kobiet, uwzględniające ich właściwości somatyczne, psychiczne i ruchowe.
Stronne zróżnicowanie techniki ćwiczeń zawodników rozmaitych dyscyplin sportu
Starosta Włodzimierz
Pozycja ta zawiera wyniki badań obejmujące takie dyscypliny sportowe jak: łyżwiarstwo figurowe, zespołowe gry sportowe, lekkoatletyka i wiele innych.
Uwarunkowania rozwoju koordynacji ruchowej w tańcu na podstawie wyników badań uczennic szkół baletowych
Karpińska Aleksandra, Starosta Włodzimierz
Pozycja ta zawiera szczegółowe badania przeprowadzone na uczennicach szkół baletowych oraz wiele wniosków z nich wynikających. Dodatkowo opisany jest wpływ tańca klasycznego na różne dyscypliny sportu.
15th anniversary of establishment and development of the IASK
Starosta Włodzimierz
List of contents

From author
Foreword of Geramn professors
Foreword of prof. W. Osiński
1. Development of human movement science - meaning, history, nam, connection with other sciences, organizations, perspectives
2. Development trends in investigation of movement coordination in sport
3. Causes for Establishment
Dominujący kierunek obrotów w ćwiczeniach sportowych. Uwarunkowania genetyczne czy środowiskowe ?
Dębczyńska – Wróbel Iwona, Starosta Włodzimierz
Wyjątkowo bogata interdyscyplinarna nauka o ruchach człowieka nazywana antropomotoryką, a ostatnio też antropokinezjologią składa się z ogromnej liczby ważnych i marginalnych problemów. Dzięki intensywnym badaniom, prowadzonym w ostatnim półwieczu, sporo z nich zostało lepiej lub gorzej poznanych. Tych stosunków mało rozpoznanych, a jednocześnie zł
Globalna i lokalna koordynacja ruchowa w wychowaniu fizycznym i w sporcie
Starosta Włodzimierz
Książka podsumowuje 30 letnie badania prawie 15 tysięcy osób / w tym zawodników prawie 38 dyscyplin sportowych , także reprezentantów Polski w 17 dyscyplinach / . Głównym jej tematem są globalne i lokalne przejawianie sie koordynacji ruchowej - najważniejsza składowa wszelkiej motorycznej aktywności człowieka.
Strona: [1] / 1
SZUKAJ KSIĄŻKI W SERWISIE


Zaawansowane wyszukiwanie

SZUKAJ KSIĄŻKI W KSIĘGARNIACH

POLECAMY
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZŁOTE MYŚLI
ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
26445889
Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Aktualna Data: 2018-02-20 08:55
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.